Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Chelsea - West Bromwich 2-0, Stoke City - Manchester Utd 0-1. Rezultate Anglia

Chelsea - West Bromwich 2-0, Stoke City - Manchester Utd 0-1. Rezultate Anglia

26 Dec 2008   •   17:37

Singurul campionat important din Europa în care se joacă meciuri în acestă perioadă, Anglia, a văzut, vineri, o nouă etapă.
Campioana Manchester United, întoarsă acasă după meciurile din Japonia în urma cărora a câştigat Campionatul Mondial al Cluburilor FIFA, a jucat, în deplasare, împotriva lui Stoke City. Aflaţi pe locul 3 în campionat, "Diavolii Roşii" şi-au respactat statutul de favoriţi, câştigând partida cu candidaţii la retrogradare cu 1-0. Pentru Manchester a marcat Tevez, în minutul 83. Stoke City se alfa în zece oameni, Wllkinson primind al doilea cartonaş galben în minutul 72.
Formaţia de pe Stamford Bridge, Chelsea Londra, a câştigat şi ea, cu scorul de 2-0, partida cu West Bromwich Albion, pe care a disputat-o în faţa propriilor fani. "Albaştrii" s-au impus uşor, marcând prin atacantul Didier Drogba (min. 3) şi internaţionalul englez Frank Lampard (min. 45). "Lanterna roşie" WBA nu a avut, astfel, nici o şansă împotriva granzilor londonezi antrenaţi de Luiz Felipe Scolari.