Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Cosmin Moţi a debutat în Serie A pentru echipa Siena

Cosmin Moţi a debutat în Serie A pentru echipa Siena

25 Oct 2008   •   21:23

Formaţia Siena, cu Paul Codrea şi Cosmin Moţi pe teren, a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei Catania, în etapa a VIII-a a campionatului Italiei.
Golul echipei gazdă a fost marcat de Calaio, în minutul 75. Pentru Catania a înscris Mascara, în minutul 80, din penalti.
La Siena, Moţi a debutat în Serie A în acest meci, intrând pe teren în minutul 81 al partidei, în locul lui Ficagna. Codrea a fost integralist.
La Catania, Nicolae Dică nu a făcut parte din lotul pentru această partidă. Pentru fundaşul Cosmin Moţi acesta poate fi considerat debutul în Serie A, desi a evoluat doar câteva minute. Anterior, Cosmin Moţi a mai jucat pentru Siena la 17 septembrie, într-un meci din turul patru al Cupei Italiei, scor 0-2 cu Empoli.
Fundaşul român a fost împrumutat în această vară de Dinamo Bucureşti la AC Siena.