Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Derby County a bătut pe Manchester United cu 1-0 în Cupa Ligii Angliei

Derby County a bătut pe Manchester United cu 1-0 în Cupa Ligii Angliei

08 Ian 2009   •   10:10

Echipa lui Alex Ferguson a pierdut meciul din prima manşă a semifinalelor Cupei Ligii Angliei, cu scorul de 1-0 (0-0 la pauză). "Diavolii Roşii" păstrează speranţe mari de a se califica în finala competiţiei, dar sunt dezamăgiţi că nu au câştigat primul meci.
Commons a înscris pentru Derby County în minutul 30, moment în care Manchester United a început cursa de urmărire. La un moment dat, au intrat chiar vedetele echipei din Manchester, Cristiano Ronaldo şi Wayne Rooney, dar nici aceştia nu au putut fructifica ocaziile pe care le-au avut.
În celălalt meci al semifinalelor, Tottenham Hotspur a câştigat, acasă, cu 4-1, împotriva echipei de liga secundă Burnley, anunţă Mediafax.