x close

Dinamo Bucureşti va întâlni Olimpia Bălţi în turul doi preliminar al Europa League

09 Iul 2010   •   10:59
Dinamo Bucureşti va întâlni Olimpia Bălţi în turul doi preliminar al Europa League FCOlimpia.md

Gruparea moldoveană Olimpia Bălţi a reuşit să se califice în turul doi preliminar al Europa League, unde va da piept cu Dinamo Bucureşti.

Formaţia din Republica Moldova a remizat, scor 1-1, în Azerbaidjan, cu Khazar Lankaran şi s-a calificat graţie golului înscris în deplasare, după ce partida tur s-a terminat 0-0.

În turul doi preliminar, Dinamo va juca prima manşă în deplasare, în data de 15 iulie, iar returul la 22 iulie, la Bucureşti.

Iată programul complet al meciurilor din turul doi preliminar:
Cercle Brugge (Belgia) - FC TPS Turku (Finlanda)
Motherwell FC (Scoţia) - Breidablik (Islanda)
HNK Sibenik (Croaţia) - Anorthosis Famagusta (Cipru)
FC Lausanne-Sport (Elveţia) - FK Borac Banja Luka (Bosnia-Herţegovina)
KFK Siauliai (Lituania) - Wisla Cracovia (Polonia)
Kalmar FF (Suedia) - FC Dacia Chişinău (Moldova)
FC Utrecht (Olanda) - KF Tirana (Albania)
ND Gorica (Slovenia) - Randers FC (Danemarca)
CS Maritimo (Portugalia) - Sporting Fingal (Irlanda)
FK Suduva (Lituania) - SK Rapid Wien (Austria)
FK Ventspils (Letonia) - FK Teteks (Macedonia)
OFK Beograd (Serbia) - FC Torpedo Jodino (Belarus)
FC Olimpia Bălţi (Moldova) - FC Dinamo Bucureşti (România)
Myllykosken Pallo-47 (Finlanda) - UE Sant Julia (Andorra)
FC Videoton (Ungaria) - NK Maribor (Slovenia)
Brondby IF (Danemarca) - FC Vaduz (Liechtenstein)
Stabek IF (Norvegia) - FC Dnepr Mogilev (Belarus)
Shamrock Rovers (Irlanda) - Bnei Yehuda Tel-Aviv (Israel)
IF Elfsborg (Suedia) - FC Iskra-Stali (Moldova)
KR Reykjavík (Islanda) - FC Karpaty Lvov (Ucraina)
Maccabi Tel-Aviv (Israel) - FK Mogren (Muntenegru)
FK Austria Viena (Austria) - NK Siroki Brijeg (Bosnia-Herţegovina)
FK Tauras (Lituania) - APOEL (Cipru)
Molde FK (Norvegia) - FK Jelgava (Letonia)
FC Zestafoni (Georgia) - FK Dukla Banska Bystrica (Slovacia)
FC Honka Espoo (Finlanda) - Bangor City FC (Ţara Galilor)
PFC Levski Sofia (Bulgaria) - Dundalk FC (Irlanda)
FC WIT Georgia (Georgia) - FC Banik Ostrava (Cehia)
FK Rabotnicki (Macedonia) - FC Mika (Armenia)
FK Atyrau (Kazahstan) - Gyor ETO (Ungaria)
FK Qarabag (Azerbaidjan) - Portadown FC (Irlanda de Nord)
Beşiktaş JK (Turcia) - Vikingur (Insulele Feroe)
FC Differdange 03 (Luxemburg) - FK Spartak Zlatibor Voda (Serbia)
FC Dinamo Minsk (Belarus) - JK Sillamae Kalev (Estonia)
FC Valletta (Malta) - KS Ruch Chorzow (Polonia)
FK Baku (Azerbaidjan) - FK Buducnost Podgorica (Muntenegru)
NK Zrinjski (Bosnia-Herţegovina) - SP Tre Penne (San Marino)
FC Dinamo Tbilisi (Georgia) -Gelfe IF (Suedia)
HNK Cibalia (Croaţia) - Cliftonville FC (Irlanda de Nord)
KS Besa (Albania) - Olympiakos Pireu (Grecia)

Antena3.ro

Citeşte mai multe despre:

Dinamo Bucuresti
Parterneri
Parterneri
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri!
Nu, multumesc Accept
sati