Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Dinamo, eliminată din turul trei preliminar al Ligii Europa, după 0-3 cu Hajduk Split

05 Aug 2010   •   23:19

Dinamo Bucureşti a pierdut, joi seară, meciul cu Hajduk Split, în manşa secundă a turului trei preliminar al Ligii Europa, scor 0-3. Dinamo este eliminată astfel din Liga Europa, deşi în tur câştigase cu 3-1.

Dinamoviştii au început meciul de la Split fără Andrei Cristea, care a rămas pe bancă din cauza unei accidentări uşoare la gleznă.

În minutul 12, Vukusic deschide scorul pentru Hajduk, în urma unui şut la colţul scurt. Zece minute mai târziu, Brkljaka duce scorul la 2-0 cu un şut de la 12 metri, după o greşeală a lui Curcă. Tomasov înscrie al treilea gol pentru Hajduk Split, în minutul 38, în urma unui şut la vinclu.

Echipele de start:

Hajduk Split: 1. Subasici - 13. Vukusici, 22. Maloca, 5. J. Buljat, 17. Strinici - 21. Brkljaca, 14. Tomasov. 11. Andrici - 18. Oremus, 99. An. Sharbini - 10. Ibricici. Antrenor: Stanko Poklepovici.

Dinamo Bucureşti: 1. G. Curcă - 25. Scarlatache, 4. Moţi, 30. Garat, 3. Pulhac - 5. D. Kone, 29. N'Doye - 22. Torje, 20. Ad. Cristea, 19. L. Ganea - 9. M. Niculae. Antrenor: Ioan Andone.