Antena 3 CNN Sport Fotbal extern "Dubla" lui Brandao duce Marseille în finala Cupei Ligii Franţei

"Dubla" lui Brandao duce Marseille în finala Cupei Ligii Franţei

04 Feb 2010   •   10:23

Marseille şi-a asigurat prezenţa în finala Cupei Ligii Franţei după victoria cu 2-1 obţinută în prelungirile partidei cu FC Toulouse.

Brandao a fost omul decisiv pentru OM, el înscriind ambele goluri ale oaspeţilor, întâi egalând cu patru minute înainte de final şi apoi aducând golul victoriei.

Andre Pierre Gignac deschisese scorul în partida de pe Stadionul Municipal după aproape o oră de joc, iar golul lui părea să aducă victoria pentru Toulouse. Dar Brandao a avut alte planuri şi a egalat în minutul 86, trimiţând meciul în prelungiri.

Brazilianul a întors apoi definitiv rezultatul cu un al doilea gol înscris chiar înainte de finalul primei reprize suplimentare, asigurându-i lui Marseille o întâlnire finală cu Lorient sau Bordeaux, care se întâlnesc în această seară în cea de-a doua semifinală.