Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Florescu le arată dinamoviştilor cum să treacă de Vorskla Poltava, cu un supergol pentru Arsenal Kiev

08 Aug 2011   •   11:14

Internaţionalul de tineret George Florescu a marcat un gol superb în meciul câştigat de Arsenal Kiev, duminică, în deplasare, în etapa a cincea a campionatului ucrainean. Echipa sa a trecut cu 2-0 de Vorskla Poltava, viitoarea adversară a dinamoviştilor în play-off-ul Europa League.

Florescu, care a fost integralist, a marcat în minutul 44. El a luat mingea din apropierea propriului careu şi, după o cursă de aproape 60 de metri, l-a executat pe portar cu un şut plasat de la marginea careului.

Celălalt gol al celor de la Arsenal a fost înscris de Şaţkih în prelungirile primei reprize.

Dinamo şi Vorskla Poltava se vor întâlni în play-off-ul Europa League pe 18 şi 25 august.