Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Galerie foto: Ronaldo s-a retras din fotbal contra României

08 Iun 2011   •   10:03

Ronaldo a evoluat 15 minute în meciul său de retragere, câştigat de naţionala Braziliei cu 1-0 în faţa României. În ciuda faptului că s-a aflat pe teren doar un sfert de oră, iar forma sa fizică este departe de a fi foarte bună, atacantul care a fost de două ori Balonul de Aur şi a cucerit două titluri mondiale cu selecţionata auriverde a avut trei ocazii importante de a marca.

La finalul celor 15 minute petrecute pe teren, Ronaldo şi-a cerut scuze că nu a reuşit să se despartă de fani cu un gol şi le-a mulţumit tuturor pentru faptul că l-au sprijinit de-a lungul carierei sale.

Sunteţi minunaţi. Iertaţi-mă că nu am înscris în ultimul meu meci, în ultimele mele 15 minute. Nu pot decât să vă mulţumesc pentru sprijinul şi dragostea pe care poporul brazilian mi le-a oferit de-a lungul acestor ani”, a spus Ronaldo.