Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Getafe 0-2 Barcelona: Ibrahimovic şi Messi îşi fac datoria. Rezultate Spania (VIDEO)

Sursa foto: ibra barcelona
13 Sep 2009   •   09:13

Meciul dintre Getafe şi Barcelona nu a început la cea mai mare viteză, nicio echipă neputând să îşi impună ritmul. Prima şansă cu adevărat mare a venit în minutul 30, dar mingea a lovit bara din păcate pentru Getafe.
Tei minute mai târziu o altă ocazie, pentru Barcelona de data aceasta dar fără rezultat. Prima repriză se termină indecis.
A doua repriză a început prin introducerea în joc a lui Lionel Messi şi Andres Iniesta, dar prima ocazie a venit de la Xavi, printr-un şut de la mare distanţă pe care Ustari a trebuit să îl devieze peste bară.

Barcelona va găsi spaţiul porţii în minutul 65, când centrarea lui Abidal îl găseşte pe Ibrahimovic, ce va îndeplini aproape o formalitate.

Peste câteva minute, minutul 79, vine şi reuşita doi, după o fază între Daniel Alves, Ibrahimovic, şi autorul golului Messi .

În pofida conducerii, Barcelona a refuzat să ia piciorul de pe acceleraţie, iar Ibrahimovic a fost aproape de o dublă.
Per total, victorie meritată pentru Barca, care a controlat meciul în repriza secundă. Catalanii au ajuns pe prima poziţie a clasamentului, fără nici un gol primit, după două meciuri.