Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Hertha Berlin - Bayern Munchen 2-1. Berlinezii trec în frunte

Hertha Berlin - Bayern Munchen 2-1. Berlinezii trec în frunte

Sursa foto: bundesliga
14 Feb 2009   •   19:39

Hertha Berlin a reușit o bună performanță după ce a trecut de Bayern Munchen și au ajuns pe locul întâi al clasamentului.
În minutul 38, Hertha a preluat conducerea: Patrick Ebert reușește o centrare în careu, iar Andrei Voronin înscrie cu capul din cinci metri.
A doua repriză, Bayern o începe în atac, cătuând egalarea. Aceasta vine în minutul 61, prin Klose.
POrtarul Jaroslav Drobny respinge un șut centrare al lui Luce, se interpune de două ori în fața lui Bastian Schweinsteiger, dar Miroslav Klose bagă mingea în plasă în cele din urmă cu capul după ce mingea îi sare în față. Când mai erau 13 minute, Voronin adduce formația sa în avantaj.
În alt meci, Werder Bremen a trebuit să se mulțumească cu un punct în fața Borussia Moenchengladbach, , după ce Michael Bradley a anulat ceea ce părea golul victoriei al lui Claudio Pizarro.
Werder Bremen 1 - 1 Monchengladbach
Clasament: 1. Hertha 40p, Hoffenheim 39p, 3. Bayern 38,.. 7. Stuttgart 32p,.. 11. FC Koln 25,.. 14. Arminia 18p (19j),.. 17. Cottbus 16p (19j), 18. M'gladbach 13p.