Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Imagini şocante în partida Ţara Galilor - România U21. Şuturi contra fault - FOTO

17 Noi 2015   •   21:51

România U21 joacă, la această oră, un meci decisiv pentru a rămîne în cărţi în preliminariile Euro 2017, la Wrexham, în Ţara Galilor

Cu un minut înainte de pauză, la scorul de 1-1, Laurenţiu Brănescu, 21 ani, a fost faultat de un adversar, O'Sullivan. Portarul nostru a reacţionat violent, lovindu-și adversarul cu piciorul, şi a fost eliminat. Galezul a primit cartonaşul galben.

În poarta României a intrat Cojocaru, titular la 0-3 cu Danemarca, înlocuindu-l pe Răzvan Marin.

Brănescu, junior la Juventus Torino, n-a confirmat şi, în prezent, e în lotul Omoniei Nicosia, însă n-a debutat încă pentru formaţia cipriotă. A mai jucat la Juve Stabia, Lanciano şi Haladas (Ungaria).