Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Italia-România 2-2. Egal de prestigiu pentru trupa lui Iordănescu

Italia-România 2-2. Egal de prestigiu pentru trupa lui Iordănescu

17 Noi 2015   •   23:47

Bogdan Stancu a deschis scorul în prima parte a jocului, în minutul 8, cînd a profitat de o gafă a lui Darmian, scrie gsp.ro.

De la jumătatatea primei reprize italienii au controlat jocul fără prea multe probleme și au reușit să întoarcă rezultatul după pauză.

Marchisio (55) și Gabbiadini (66) au marcat pentru gazde, care n-au cîștigat însă jocul. România a fost susținută mai bine de 4000 de fani, care s-au făcut auziți pe tot parcursul jocului, iar pe final aceștia au fost răsplătiți de golul lui Andone, care a fost atent și a împins mingea în plasă după ce Sirigu respinsese incredibil o execuție a lui Chiricheș