Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Juventus - Bari 3-0. "Bătrâna Doamnă" încă speră la cupele europene. Rezultate Italia (VIDEO)

Sursa foto: vincenzo iaquinta
25 Apr 2010   •   19:57

Juventus a obţinut, duminică, o victorie importantă în lupta pentru un loc de Europa League, 3-0 cu Bari. Cele trei puncte îi păstrează pe piemontezi şi în lupta pentru Liga Campionilor, cu toate că acest obiectiv se va dovedi, probabil, imposibil de atins. Iaquinta a fost jucătorul meciului pentru torinezi, cu două goluri marcate împotriva lui Bari.
Învinşi în etapa trecută în "Derby d'Italia", 0-2 cu Inter, vei de la Juventus şi-au revenit în timp util pentru partida de pe teren propriu cu Bari şi au câştigat la scor de forfait. Vincenzo Iaquinta a deschis scorul pentru Juventus în minutul 53, cu un şut din unghi, iar Del Piero a dublat avantajul în minutul 69, din penalty. Iaquinta a închis tabela în minutul 89, cu un gol marcat din apropiere.