Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Juventus câştigă derby-ul torinez, în timp ce Inter păstrează avansul

Juventus câştigă derby-ul torinez, în timp ce Inter păstrează avansul

08 Mar 2009   •   00:20

Inter Milano îşi continuă fără probleme drumul către un nou titlu în Serie A, după ce s-a impus cu 2-0 la Genoa şi a rămas şapte puncte în faţa lui Juventus. Ibrahimovici a deschis scorul pentru formaţia condusă de Jose Mourinho încă din minutul doi.

Eforturile celor de la Genoa de a reveni în meci au fost risipite după o oră de joc, când Mario Balotelli s-a alăturat colegului său din atac pe lista marcatorilor.

Juventus a reuşit să câştige la rândul ei în deplasare, în derby-ul cu AC Torino, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Giorgio Chiellini în minutul 81, cu o lovitură de cap după centrarea lui Pavel Nedved.

În acelaşi timp, în Cetatea Eternă, AS Roma a trebuit să revină pe tabelă pentru a scoate un egal, 1-1, cu Udinese. Giallorossii s-au văzut conduşi în minutul 54, când oaspeţii au deschis scorul printr-un penalty executat de Felipe, dar Mirko Vucinic a fost eroul de pe banca de rezerve, când a găsit golul egalizator în minutul 61.