Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Juventus pune presiune pe Inter, după 1-0 cu Fiorentina

Juventus pune presiune pe Inter, după 1-0 cu Fiorentina

25 Ian 2009   •   01:27

Juventus a urcat pe primul loc în Serie A, după o victorie la limită obţinută în faţa Fiorentinei, scor 1-0. Timpul petrecut de torinezi în fruntea clasamentului s-ar putea însă să fie scurtat, odată ce Inter Milan va disputa meciul cu Sampdoria de pe teren propriu.
Claudio Marchisio a înscris unicul gol al partidei de pe Delle Alpi, în minutul 21, oferindu-i lui Juve avantajul în faţa lui Inter la golaveraj. Juventus a câştigat acum şase din ultimele şapte partide, în timp ce formaţia lui Adrian Mutu a suferit a treia înfrângere consecutivă, speranţele pentru calificarea în cupele europene fiind serios afectate.
Într-o altă partidă disputată sâmbătă seara, Chievo a ieşit învingătoare la Reggina, cu un gol înscris în ultimul minut de joc.