Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Lazio - Inter 0-2. Scene neobişnuite cu fanii laziali, care exultă la golurile adversarilor (VIDEO)

Sursa foto: fani lazio
03 Mai 2010   •   14:06

Inter Milano a învins, duminică, pe Lazio pe stadionul Olimpico din ?Cetatea Eternă? şi şi-a păstrat avansul de un punct pe care îl avea în faţa celor de la AS Roma. Meciul a fost dominat în totalitate de Inter iar înscrierea golurilor a dus la scene ciudate, în care tot stadionul se bucura. Fanii laziali exultau pentru că înfrângerea lor însemna şi o lovitură dată rivalilor de la AS Roma în lupta pentru Scudetto.
Lazio nu a avut nici o şansă în partida de acasă cu Internazionale şi unii vor spune că nici nu şi-a propus foarte mult. Inter s-a impus cu scorul de 2-0, cu goluri marcate de Walter Samuel (minutul 44) şi Thiago Motta (minutul 70), dar a ratat şi o sumedenie de alte ocazii prin Samuel Eto'o, Wesley Snijder şi Diego Milito.