Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Manchester United - Middlesbrough 1-0. Berbatov apropie "diavolii" de Liverpool

Manchester United - Middlesbrough 1-0. Berbatov apropie "diavolii" de Liverpool

30 Dec 2008   •   14:52

Manchester United s-a apropiat la şapte puncte de liderul din Premier League, Liverpool, şi mai are două meciuri restante de disputat. Golul înscris de Dimitar Berbatov în repriza a doua s-a dovedit a fi suficient pentru ca "diavolii" să treacă, scor 1-0, de o determinată formaţie Middlesbrough, pe Old Trafford.
Elevii lui Sir Alex Ferguson s-au chinuit să spargă apărarea oaspeţilor, în ciuda unei presiuni constante, şi au reuşit asta abia la mijlocul reprizei secunde, când centrarea lui Michael Carrick a fost respinsă de David Wheater în calea atacantului bulgar şi Berbatov a înscris fără probleme pe lângă Ross Turnbull din zece metri. Victoria a fost a doua la limită obţinută de United în ultima săptămână, după succesul de la Fifa Club World Cup din Japonia.