Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Marica a debutat pentru Schalke în victoria cu 5-1 în faţa lui Koln

Marica a debutat pentru Schalke în victoria cu 5-1 în faţa lui Koln

Sursa foto: Foto: Intact Images
13 Aug 2011   •   21:27

Internaţionalul român Ciprian Marica şi-a făcut debutul pentru Schalke în partida cu FC Koln, câştigată de gazde cu scorul de 5-1.

Koln a deschis scorul în minutul 12 prin Lucas Podolski, însă Klaas Jan Huntelaar a ajutat gazdele să revină cu două goluri în minutele 42 şi 47, primul din penalty. Holtby a majorat scorul un minut mai târziu, după care Raul a făcut 4-1 în minutul 59.

În minutul 82, Raul i-a lăsat locul pe teren lui Marica, Huntelaar trecându-şi "tripla" în cont două minute mai târziu şi stabilind scorul final.

Schalke 04 a obţinut prima victorie din noua stagiune în Bundesliga, după ce în prima etapă a fost învinsă de fosta echipă a lui Marica, Stuttgart (3-0).