Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Marica semnează o "dublă" în Stuttgart - Hannover 96 2-0. Bayern, învinsă de Frankfurt (VIDEO)

Sursa foto: ciprian marica
20 Mar 2010   •   20:19

Internaţionalul român Ciprian Marica a fost cel care a adus victoria şvabilor de la VfB Stuttgart în prima partidă de la eliminarea echipei din Liga Campionilor. Atacantul a înscris amândouă golurile alb-roşiilor în partida cu Hannover 96. În altă partidă de sâmbătă, Bayern Munchen a cedat în mod surprizător şi dramatic în faţa celor de la Eintracht Frankfurt cu scorul de 1-2.
Eliminaţi miercuri din Liga Campionilor de Barcelona, cei de la VfB Stuttgart au fost nevoiţi să îşi revină repede pentru a obţine a zecea victorie internă a sezonului. Cel care a perforat de două ori poarta celor de la Hannover a fost nimeni altul decât românul Ciprian Marica. Mai întâi, el a înscris în minutul 36 cu capul dintr-un plonjon spectaculos, iar apoi a închis tabela cu un şut la colţul lung de la marginea careului în minutul 54.
Stuttgart - Hannover 96 1-0

Stuttgart - Hannover 96 2-0