Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Numancia ? Real Madrid 0-2. Raul egalează recordul lui Di Stefano (VIDEO)

Numancia ? Real Madrid 0-2. Raul egalează recordul lui Di Stefano (VIDEO)

01 Feb 2009   •   11:55

Raul a egalat un record de goluri înscrise, iar Real Madrid a înregistrat a şasea victorie consecutivă în La Liga, după 2-0 la Numancia. Graţie acestei victorii, Real s-a apropiat de liderul Barcelona la nouă puncte, însă reuşita lui Raul a fost cea care s-a aflat în prim-plan.

Atacantul lui Real a deschis scroul în minutul 48, când a recuperat o minge blocată la şutul lui Gonzalo Higuain. Golul a fost al 307-lea pentru Raul la clubul din Madrid, el egalând astfel recordul deţinut de legendarul Alfredo Di Stefano. Numancia, care a lovit bara prin Javier Del Pino în prima repriză, a mai încasat un gol în minutul 56, când a înscris Arjen Robben.

Într-o altă partidă disputată sâmbătă, Athletic Bilbao a câştigat pe teren propriu un meci dramatic cu Malaga, scor 3-2, şi şi-a îmbunătăţit şansele de a obţine o calificare în cupele europene.