Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Olympique Marseille - Nancy 0-3. PSG şi Marseille suferă

Olympique Marseille - Nancy 0-3. PSG şi Marseille suferă

21 Dec 2008   •   21:04

Lyon a fost echipa învingătoare după etapa de duminică din Ligue1, după ce rivalii de la PSG şi Marseille au pierdut meciurile de acasă cu echipe mai prost clasate, realizând un egal cu Valenciennes, respectiv pierzând toate punctele cu Nancy.
Record trist pentru Olympique de Marseille pe terenul de casă, după ce au fost depăşiţi net de o echipă Nancy foarte eficientă. O dublă a lui Youssouf Hadji le-a adus un start perfect, iar în repriza a doua, Issiar Dia a închis meciul.
Tristeaţea eliminării din Cupa Uefa a fost lăsată deoparte de Nancy, care la pauză conducea deja cu două goluri. Cu toate acestea, prima care a reuşit să înscrie a fost Marseille, dar şi-a văzut golul anulat pentru ofsaid.
Oaspeţii încep să îşi revină şi atacă în permanenţă, prin Koné sau Karim Ziani, dar mai ales Hadji. Acesta devine din ce în ce mai prezent, iar în cinci minute reuşeşte să pună capăt meciului, după două faze, minutul 33 şi 38.
În repriza a doua, Marseille începe în forţă, dar fără succes. Cei care înscriu sunt tot oaspeţii- min56.