Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Puştiul Andrijasevic înscrie cel mai frumos gol al CE de tineret (VIDEO)

Puştiul Andrijasevic înscrie cel mai frumos gol al CE de tineret (VIDEO)

20 Iul 2010   •   13:43

După succesul de la Cupa Mondială, toată lumea era curioasă cum arată viitorul Spaniei şi a urmărit meciul cu Croaţia de la Campionatul European de Tineret (sub 19 ani).

Spania a câştigat cu 2-1 întâlnirea din grupa B, dar golul lui Franko Andrijasevic a fost cel care a uimit spectatorii, cu câteva minute înainte de pauză.

Mijlocaşul de la Hajduk Split a înscris singurul gol al croaţilor în cele 90 de minute cu un şut incredibil de la 30 de metri şi a atras deja atenţia scouterilor.

Andrijasevic a jucat doar 20 de minute pentru echipa mare a lui Hajduk Split, dar în şapte partide pentru Croaţia U-19 a înscris patru goluri.