Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Racing Santander - Athletic Bilbao 1-1. Un egal just. Rezultate Spania

Racing Santander - Athletic Bilbao 1-1. Un egal just. Rezultate Spania

Racing Santander -  Athletic Bilbao 1-1. Un egal just. Rezultate Spania
07 Dec 2008   •   20:52

Athletic Bilbao a mers la Santander duminică în căutarea primei victorii a sezonului în deplasare, în vreme ce gazdele căutau să recupereze acel 4-1 din fața lui Atletico Madrid.
Din nici una dintre echipe nu a reușit totuși să își atingă obiectivul.
Mulțumită holurilor noului internațional spaniol Fernando Llorente, Bilbao a reușit să fugă de zona retrogradării, dar în special forma de acasă a contat mai mult după un debut de sezon mai nereușit.
Întâlnirea dintre cele două formații nu a adus nimic spectaculos în prima repriză. Momentele pasionante au venit abia la reluarea jocului.
Un gol la debutul reprizei și o egalare la finalul acesteia au dus la un rezultat de egalitate pe deplin meritat de desfășurarea jocului.