Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Real Madrid şi Barcelona au remizat în prima manşă a SuperCupei Spaniei

Real Madrid şi Barcelona au remizat în prima manşă a SuperCupei Spaniei

15 Aug 2011   •   10:19

Real Madrid şi Barcelona au dat startul noului sezon din Spania cu o remiză încântătoare în prima manşă a SuperCupei, scor 2-2, pe Santiago Bernabeu.

Madrid a avut iniţiativa mare parte din timpul de joc şi a deschis scorul devreme prin Mesuz Ozil, însă a intrat la pauză în dezavantaj, după ce David Villa şi Lionel Messi au reuşit să întoarcă rezultatul.

Un gol superb a lui Xabi Alonso a restabilit egalitatea în repriza a doua, când "albii" şi-au trecut în cont mai multe ocazii de a trece în avantaj.

Barcelona are acum prima şansă să câştige trofeul după manşa retur din Catalunia, de miercuri, şi să îşi învingă rivala în această competiţie pentru prima oară după cinci încercări.