Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Real Madrid-Valladolid 2-0. Madrilenii se apropie de lider. Rezultate Spania (VIDEO)

Sursa foto: arjen robben real madrid
12 Apr 2009   •   20:55

Real Madrid a făcut destul pentru a-şi asigura o distanţă de şase puncte de liderii din liga spaniolă, trecând de Real Valladolid pe Bernabeu, dar doar atât.
Goluri în ambele reprize ale lui Raul şi Arjen Robben au fost singurele momente notabile ale unui meci care nu prea a avut ce arăta publicului.
Real Valladolid au fost pe de altă parte destul de mobili, cu pase scurte, dar au reuşit rareori să deschidă apărarea lui Real.
Madrid, sub conducerea lui Ramos, au bifat 15 meciuri fără înfrângere şi cu un singur egal pentru ţine presiunea pe Barcelona. Cu toate acestea împotriva lui Valladolid au arătat o oarecare lipsă de concentrare.
Primele cinci minute ale meciului au văzut multe pase de ambele părţi înainte de şutul spre poartă al lui Sneijder, în vreme ce oaspeţii au reuşit acelaşi lucru abia în minutul 17.
Golul a venit cu un minut înainte de pauză, cu Higuain care trece de doi adversari şi trimite pe jos lui Raul care găseşte spaţiul porţii.
Şansele au curs după reluarea meciului, dar oaspeţii păreau a le lipsi curajul în faţa lui Casillas.
Golul doi vine tot pe ultimele minute, 82, prin Robben.

Sevilla 0 - 0 Getafe (scor la pauză)

Duminică se vor mai întâlni Deportivo La Coruna-Atletico Madrid. Partidele FC Barcelona-Huelva (2-0) şi Villarreal-Malaga (0-2) au avut loc sâmbătă.

Clasament: 1. FC Barcelona 75p (30j), 2. Real Madrid 69p (30j), 3. Sevilla 57p (29j) ... 10. Racing 36p (30j) ... 17. Getafe 31p (29j) ... 20. Espanyol 26p (30j).