Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Rooney şi Berbatov duc Manchester din nou pe primul loc. Vezi rezultate Premier League

14 Mar 2010   •   20:56

Wayne Rooney a readus Manchester United pe primul loc în Premier League, "dubla" lui contribuind decisiv la victoria cu 3-0 împotriva lui Fulham.

După victoriile lui Chelsea şi Arsenal, Manchester United a suferit o repriză împotriva lui Fulham, însă Rooney a deschis scorul la 30 de secunde de la reluare şi apoi a mai punctat o dată pe finalul partidei după o centrare a lui Dimitar Berbatov. Bulgarul şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor când a stabilit scorul final în minutul 89, reluând cu capul, din cădere, centrarea lui Park Ji-Sung.

Rooney are acum 16 goluri marcate în ultimele 11 meciuri pentru United, în timp ce formaţia lui are un avans de două puncte în faţa lui Arsenal şi Chelsea, cu menţiunea că "albaştrii" au un meci mai puţin disputat.