Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Sevilla ? Real Madrid 2-4. Hattrick pentru Raul şi ?galacticii? se apropie de Barca (VIDEO)

26 Apr 2009   •   23:57

Raul a reuşit un hattrick în partida pe care Real Madrid a câştigat-o la Sevilla, scor 4-2, şi astfel diferenţa de puncte faţă de liderul Barcelona a fost redusă la doar patru puncte în La Liga. ?Extratereştrii? au fost ţinuţi în şah, sâmbătă, la Valencia, scor 2-2.

Aflată pe locul trei în clasament, Sevilla a deschis scroul în minutul 17, prin mijlocaşul Renato, însă Raul a întors rezultatul şi a dus formaţia madrilenă în avantaj cu 3-1 în doar 22 de minute. Atacantul spaniol a egalat înainte de pauză, iar în minutul 63 a făcut 2-1, pentru ca la scurt timp să profite de o bâlbă a portarului Andres Palop.

Rezerva Diego Capel a redus din handicap cu mai puţin de 10 minute înainte de final, înainte ca Marcelo să contraatace şi să fructifice a 16-a victorie pentru Real în 17 partide.