Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Steaua-FC Zurich 1-1. Roș-albaștrii sunt ultimii în grupa Europa League

Steaua-FC Zurich 1-1. Roș-albaștrii sunt ultimii în grupa Europa League

20 Oct 2016   •   21:26

Steaua este la egalitate FC Zurich cu scorul de 1-1, din min. 85 al meciului care are loc joi seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în Grupa L a competiţiei de fotbal Europa League. Bojan Golubovic a marcat în minutul 63, din centrarea lui Adrian Popa pentru Steaua, iar Kone a egalat în minutul 85.

De altfel, elvețienii au dominat copios a doua repriză având câteva ocazii mari.

Echipele de start:
Steaua: 1. Florin Niţă - 23. Ovidiu Popescu, 4. Gabriel Tamaş, 13. Alin Toşca (căpitan), 15. Marko Momcilovic - 55. Alexandru Bourceanu, 11. Muniru Sulley - 77. Adrian Popa, 27. Fernando Boldrin, 29. William de Amorim - 14. Bojan Golubovic. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.
Rezerve: 33. Eduard Stăncioiu - 2. Gabriel Simion, 9. Alexandru Tudorie, 16. Robert Vîlceanu, 17. Antonio Jakolis, 19. Adnan Aganovic, 24. Dan Popescu.
FC Zurich: 1. Andris Vanins - 26. Cédric Brunner, 25. Ivan Kecojevic, 13. Alain Nef - 15. Oliver Buff, 37. Gilles Yapi Yapo (căpitan), 29. Sangoné Sarr, 41. Kay Voser - 7. Adrian Winter, 4. Moussa Kone, 34. Roberto Rodriguez. Antrenor: Uli Forte.
Rezerve: 32. Anthony Favre - 5. Armin Alesevic, 8. Antonio Marchesano, 21. Dzengis Cavusevic, 24. Michael Kempter, 27. Marco Schoenbaechler, 28. Nicolas Stettler.

Arbitru: Tamas Bognar; arbitri asistenţi: Zsolt Varga, Balazs Buzas; arbitri asistenţi adiţionali: Peter Solymosi, Adam Farkas; arbitru de rezervă: Theodoros Georgiou (toţi din Ungaria)
Delegat UEFA: Radenko Mijatovic (Slovenia), observator UEFA pentru arbitri: Vladimir Antonov (R. Moldova)

Sursă: Agerpres