Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Amical: România a obţinut o remiză cu Serbia, 1-1, la tineret (VIDEO)

Amical: România a obţinut o remiză cu Serbia, 1-1, la tineret (VIDEO)

01 Apr 2009   •   19:12

Reprezentativa U21 a României a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul amical susţinut, miercuri, la Kragujevac, în compania selecţionatei olimpice a Serbiei.

Sârbii au avut cea mai mare ocazie a meciului în minutul 48, când au irosit un penalty prin Zoran Tosic, după ce Silviu Ilie a faultat în careu. După şapte minute, Gângioveanu a deschis scorul pentru "tricolori", transformând un penalty în minutul 55. Lovitura de pedeapsă a fost obţinută de căpitanul tricolorilor, Torje, care a fost busculat la o pătrundere în careul advers.

Serbia, care a aliniat o echipă cu multe vedete, a egalat în minutul 59, prin Filip Djordjevic, atacantul lui Nantes.

Pentru România au evoluat: Cezar Lungu - Bărboianu, Găman, Barbu, S. Ilie - Torje, Bicfalvi, Iorga, Gângioveanu - L. Ganea, Mihai Costea. Pe parcursul reprizei secunde Emil Săndoi i-a mai trimis pe teren pe Păun, Dobroiu, Zaharia, Andrei Ionescu, Bărbulescu, Rusescu şi Stoian, informează Mediafax.