Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Astra Ploieşti ? Pandurii Târgu Jiu 0-1. Debut cu stângul pentru prahoveni (VIDEO)

02 Aug 2009   •   21:43

Astra Ploieşti a continuat seria de înfrângeri a nou-promovatelor în prima etapă a sezonului 2009/2010 al Ligii I, pierzând meciul susţinut pe teren propriu cu Pandurii Târgu Jiu.

Gorjenii s-au impus la limită, scor 1-0, printr-un gol marcat de Păcurar în debutul reprizei secunde. În minutul 47, o centrare de pe partea stângă a ajuns la Hidişan care a şutat spre poartă iar mingea a fost reluată în plasă, din interiorul careului mic, de Alex Păcurar.

Au evoluat echipele:

Astra Ploieşti: 12. Cr. Munteanu - 4. Mihalache, 5. Rohat, 3. Oprsal, 17. V. Sandu (19. Muşat '77) - 21. Predescu (18. Paulinho '71), 8. Seto, 6. Izvoranu, 11. Alexe - 7. Chiacu (9. Ciobanu '59), 14. G. Păun. Antrenor: Ion Moldovan

Pandurii: 1. R. Stanca - 14. Popete, 4. Chibulcutean, 18. Martinovici, 6. Cardoso - 37. Hidişan (30. Dedu '83), 21. Fl. Stîngă, 5. Păcurar (24. Murgan '66), 29. Grecu - 23. Raskovici, 20. Stromajer (7. Arieta '66). Antrenor: Sorin Cârţu.