Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Ceahlăul - Inter Curtea de Argeş 2-2. Moldovenii par fără speranţe

Ceahlăul - Inter Curtea de Argeş 2-2. Moldovenii par fără speranţe

Sursa foto: gheorghe multescu
28 Noi 2009   •   18:50

Echipa de sub Pietricica nu a reuşit să bată nici contracandidata la retrogradare, Internaţional Curtea de Argeş, pe teren propriu, iar partida s-a încheiat cu scorul de 2-2. Neputinţa de a câştiga cele mai importante partide ale sezonului i-ar putea costa scump pe moldoveni, iar pentru moment Ceahlăul totalizează 10 puncte după 15 etape. Jocul de la Piatra Neamţ nu a fost complet lipsit de dramatism, ultimele două goluri fiind marcate după minutul 80.
Oaspeţii au fost cei care au deschis scorul încă din minutul 2, când Cătălin Lazăr a şutat la colţul lung din unghi şi l-a învins pe Roheţki, făcând 0-1. Egalarea a venit în minutul 17, când Constantin Ferariu a înscris un gol de generic, trimiţând mingea în vinclu direct din lovitură liberă. Partida s-a stins, apoi, până pe final,în minutul 82, când Cebotaru a părut să dea lovitura pentru gazde. Jucătorul Ceahlăului a înscris pe lângă portarul Popa după ce a primit o pasă ce l-a pus în situaţie excelentă de gol. Dar scorul nu avea să rămână acesta, pentru că Voiculeţ a detonat bomba şi a egalat la una din ultimele faze de joc, cu un şut pe jos de la 18 metri care l-a păcălit pe Roheţki.
Ineditabil, spiritele s-au încins iar arbitrul a trebui să arate un cartonaş roşu în prelungiri, lui Viţelaru.
Echipele trimise în teren
Ceahlăul: 12. Roheţki - 2. Burlacu, 21. Ferariu, 17. Viţelaru, 8. Barna - 15. Bădescu, 6. Achim, 7. Cebotaru, 20. Rudison (26. Prodan '74) - 25. Ibrahim, 9. Doicaru (14. Gafiţa '46, 4. Rotaru '85). Antrenor: Gheorghe Mulţescu.
International: 12. Popa - 6. D Matei (30. D. Stan '81), 3. Viera, 25. Neagu, 29. Raţiu - 10. C. Lazăr (9. Itu '62), 28. Menassel (26. Abiodun '75), 14. Voiculeţ, 8. Vezan, 24. Frăsineanu - 19. Zãgrean. Antrenor: Ştefan Stoica