Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj- FC Braşov 2-1. Braşovenii riscă să piardă locul 1

CFR Cluj- FC Braşov 2-1. Braşovenii riscă să piardă locul 1

Sursa foto: viorel moldovan
20 Sep 2009   •   20:26

Formaţia CFR Cluj s-a impus, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), în faţa echipei FC Braşov, aflată la prima înfrângere în acest sezon, într-o partidă contând pentru etapa a VII-a a Ligii I.
Golurile au fost marcate de Dubarbier '22, Cadu '29, pentru CFR Cluj, respectiv Alcantara '27 (autogol), pentru FC Braşov. Debutul meciului i-a găsit pe braşoveni mai puternici cu trei ocazii mari ratate.
Gazdele au deschis scorul, prin Dubarbier, din pasa lui Lacina Traor, avantaj ce avea să dureze câteva minute după ce Hugo Alcantara a deviat în propria poarta şi face scorul egal.
Un minut mai târziu, Ricardo Cadu se ridică deasupra tuturor în careu pentru a lovi cu capul centrarea lui Ciprian Deac. Drept urmare. CFR intră în avantaj la cabine.
Deşi braşovenii au tras tare să egaleze nu au mai reuşit acest lucru.
Toată partida a fost una extrem de disputată, iar braşovenii riscă să pierdă şefia campionatului, dacă Unirea Urziceni se impune în Ştefan cel Mare

CFR Cluj:1. Claro - 2. Tony, 20. Cadu, 15. Alcantara, 4. Panin - 6. G. Mureşan - 77. Deac (29. Didy '71), 19. Culio, 7. Dubarbier (23. Mara '61) - 99. Nei, 9. L. Traore (31. Dani '62). Antrenor: Antonio Conceicao.

FC Brasov: 1. D. Coman - 2. Rui Duarte, 4. Abrudan, 55. N. Diogo, 3. Ezequias - 20. I. Voicu (18. M. Cristescu '78), 10. Ilyes, 8. N. Grigore, 7. C. Munteanu - 9. Hadnagy (21. Sburlea '67), 11. Zaharia (28. Al. Piţurcă '78). Antrenor: Viorel Moldovan.