Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Chipciu aduce victoria Braşovului, la primul meci cu Jose Murcia pe banca tehnică

Sursa foto: Foto: GSp.ro
16 Aug 2011   •   10:27

Tehnicianul spaniol Jose Murcia a debutat cu dreptul pe banca formaţiei FC Braşov, care a câştigat partida de pe teren propriu cu Sportul Studenţesc, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Chipciu, în minutul 57, cu un şut de pe partea stângă, după o pasă de la Cristescu.

"Stegarii" au ratat în repetate rânduri deschiderea scorului în prima repriză, prin Moutinho (25, 39), Kanu (43) şi mai ales Buga (45).

Finalul a fost gestionat cu calm de gazde, care au mai ratat o ocazie importantă la bara lui Cristi Ionescu din minutul 70, dar a doua victorie în trei etape era deja bifată.