Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Cupa României. Dinamo a învins Voinţa Sibiu, scor 2-1 după prelungiri, şi s-a calificat în optimi

Sursa foto: Foto: Mediafax
25 Sep 2012   •   22:38

Echipa Dinamo Bucureşti s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României - Timişoreana. Formaţia bucureşteană ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 după prelungiri, formaţia Voinţa Sibiu, din Liga a II-a, într-un meci din 16-imile de finală ale competiţiei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Strătilă '61 şi L. Rus '93, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Heil, în minutul 52.

Partida a fost arbitrată la centru de Paul Unimătan.

În optimile de finală ale Cupei României - Timişoreana s-au mai calificat echipele Ceahlăul Piatra Neamţ şi Concordia Chiajna.

Astăzi se va mai disputa partida Petrolul Ploieşti - Damila Măciuca.