Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dan Petresu: ?Dinamo a tratat meciul foarte serios, mai ales prin declaraţii?

Dan Petresu: ?Dinamo a tratat meciul foarte serios, mai ales prin declaraţii?

Dan Petresu:  ?Dinamo a tratat meciul foarte serios, mai ales prin declaraţii?
16 Noi 2008   •   23:19

Antrenorul noului lider din Liga I, Dan Petrescu, a avut un discurs moderat la capătul întâlnirii câştigate în faţa lui Dinamo, scor 1-0, declarând la GSPtv:
?Eu cred că toată lumea ne-a băgat în seama, Dinamo a tratat meciul foarte serios, mai ales prin declaraţii. Toţi ne-au băgat în seamă, pentru că eram echipa de pe locul 2. Prima repriză n-am jucat ceea ce trebuie, iar în repriza a doua am văzut altceva, dar puteam fi egalaţi în final. Ai nevoie de organizare, agresivitate, dar şi de puţină şansă în asemenea partide. Vom încerca să rămânem lideri, dar sincer, nu ăsta a fost obiectivul nostru la începutul sezonului. Totodată, nu mă aşteptam la un arbitraj atât de corect astăzi. Să fim serioşi însă, pînă la titlu mai este mult, eu sunt un tip realist, nu-mi fac iluzii? a declarat Petrescu la finalul partidei cu Dinamo.