Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo a obţinut cea mai clară victorie din optimile de finală ale Cupei României, 5-0 cu Chindia Târgovişte

de M.T.    |    31 Oct 2013   •   20:53

Dinamo  obţinut cea mai clară victorie din optimile de finală ale Cupei României, reuşind să câştige cu 5-0 meciul de pe teren propriu disputat împotriva echipei de liga a treia Chindia Târgovişte.

Echipa antrenată de Flavius Stoican a rezolvat problema calificării încă din prima repriză, Joel Thomas şi Alexandre Durimel înscriind golurile prin care alb-roşii şi-au asigurat un avantaj liniştitor la pauză.

În repriza a doua, Valentin Lazăr  a dus scorul la 3-0, înainte ca aceiaşi Thomas şi Durimel să stabilească rezultatul final.

Dinamo se alătură astfel celor de la Pandurii Tg. Jiu, FC Vaslui, Astra Giurgiu, Viitorul Constanţa, Steaua şi Oţelul Galaţi, echipe care au obţinut deja calificarea în sferturi.

Optimile de finală ale Cupei României se vor încheia cu meciul dintre Rapid şi Petrolul Ploieşti.