Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo Bucureşti şi Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 2-2

Dinamo Bucureşti şi Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 2-2

Sursa foto: Foto: gsp.ro
14 Noi 2010   •   22:37

Echipa Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate, scor 2-2 , cu formaţia Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I. "Ştiinţa" a deschis scorul în minutul 14, prin Alexandru Piţurcă, care a marcat din 6 metri, după o centrare venită de pe partea dreapta, de la Mihai Costea.

Dinamo a egalat în minutul 23, prin intermediul lui Adrian Cristea, care a transformat un penalty obţinut de Marius Alexe, după un duel cu Dănănae.

În minutul 34, Gabriel Torje şi-a adus echipa în avantaj printr-o acţiune pe cont propriu. El a driblat tot ce i-a ieşit în cale şi a şutat în dreapta lui Stanca, marcând pentru 2-1.

Alexandru Piţurcă a reuşit să egaleze în minutul 83, după o pasă a lui Florin Costea, informează gsp.ro.