Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo - Pandurii 1-1. Turcu laudă jocul: "Am avut mai multe ocazii decât în toate meciurile cu Bonetti

04 Oct 2009   •   22:58

Demiterea lui Dario Bonetti nu a creat "şocul" dorit la Dinamo, iar formaţia din Ştefan cel Mare s-a împotmolit, pe teren propriu, în meciul cu Pandurii Târgu Jiu. Cele două echipe au încheiat partida la egalitate, scor 1-1, golurile fiind marcate în debutul fiecărei dintre reprize.

În minutul 8, Andrei Cristea a fost faultat de Rusu în careu şi Tamaş a transformat lovitura de pedeapsă. Tot în minutul 8, dar al reprizei a doua, Adrian Rusu a executat o lovitură de colţ şi Cardoso a reluat cu capul din 7-8 metri, în stânga lui Dolha, sub transversală.

În ciuda rezultatului de egalitate, acţionarul dinamovist Vasile Turcu nu a scăpat şansa de a-l înţepa pe fostul antrenor Dario Bonetti afirmând că în meciul cu Pandurii, Dinamo şi-a creat mai multe ocazii decât în toate celelalte meciuri sub comanda tehnicianului italian. "Am ratat, ghinioanele se ţin de capul nostru, aţi înţeles? Ne-a lipsit şansa... poate a fost şi o lipsă de concentrare. Ce poate să facă şi Ion Marin în 14 ore?", a mai declarat Turcu la Sport.ro, citează Mediafax.

Fanii "câinilor" au avut şi ei un mesaj pentru Bonetti, unul de mulţumire, în timp ce Nicolae Badea, Vasile Turcu şi "clanul" Becali au fost nevoiţi să îndure injuriile suporterilor.

Au evoluat echipele:
Dinamo: 12. Dolha - 25. Scarlatache, 18. L. Goian, 30. Tamaş, 3. Pulhac - 22. Torje, 5. D. Kone, 8. Boştină, 20. Ad. Cristea (99. Niculescu '75) - 10. Alexe (7. Zicu '54), 17. An. Cristea. Antrenor: Ion Marin.

Pandurii Tg. Jiu: 1. R. Stanca - 16. Ad. Rusu, 24. Murgan, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 8. I. Stancu (10. Hidişan '46), 21. Fl. Stângă, 17. Nalaţi, 5. Păcurar - 20. Stromajer (7. Arrieta '81), 30. M. Dedu (9. Tilincă '68). Antrenor: Sorin Cârţu.