Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare dacă trec de turul 3 preliminar din Europa League
×
Antena 3 S.A. utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.antena3.ro. Îți aducem la cunoștință faptul că ne-am actualizat politicile pentru a ne conforma cu modificările propuse aduse de Directiva (UE) 2002/58/EC ("Directiva E-Privacy") si de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si privind libera circulatie a acestor date si de abrogare a Directivei 95/46/CE ("Regulamentul GDPR").

Înainte de a continua navigarea pe www.antena3.ro, te rugăm să citești și să înțelegi conținutul Politicii de Cookie și Politica de Confidențialitate.

Prin continuarea navigării pe www.Antena3.ro confirmi acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Poți modifica în orice moment setările acestor fișiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

DA, ACCEPT

x close
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri! Nu, multumesc Accept

Fii alături de noi!

Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare dacă trec de turul 3 preliminar din Europa League

de 06 Aug 2018   •   16:29
Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare dacă trec de turul 3 preliminar din Europa League 172

Campioana României la fotbal, CFR Cluj, în cazul în care va trece de campioana Armeniei, Alaşkert, în turul al treilea preliminar al Ligii Europa, va juca împotriva învingătoarei dintre Dudelange (Luxemburg) şi Legia Varşovia (Polonia) în play-off-ul competiţiei, conform tragerii la sorţi efectuate luni la Nyon. 

La rândul său, FCSB, dacă elimină pe Hajduk Split, va întâlni pe câştigătoarea dintre Slovan Bratislava (Slovacia) şi Rapid Viena (Austria), în timp ce Universitatea Craiova, în cazul în care va izbuti surpriza de a elimina pe RB Leipzig, va evolua împotriva învingătoarei dintre Zorya Luhansk (Ucraina) şi Sporting Braga (Portugalia). 

Meciurile tur se vor disputa pe 23 august, iar returul pe 30 august. 

Pentru a ajunge însă să dispute această fază, echipele româneşti trebuie să treacă de partidele din turul trei preliminar, care se vor disputa pe 9 şi 16 august, echipa din Bănie având de departe cea mai grea misiune. 

Tabloul complet pentru faza play-off din Europa League, conform tragerii la sorţi, este: 
Olimpija Liubljana (Slovenia)/HJK Helsinki (Finlanda) - Steaua Roşie Belgrad (Serbia)/Spartak Trnava (Slovacia) 
Hapoel Beer-Sheva (Israel)/APOEL Nicosia (Cipru) - Astana (Kazahstan)/Dinamo Zagreb (Croaţia) 
Cork (Irlanda)/Rosenborg (Norvegia) - Salzburg (Austria)/Shkendija (Macedonia) 
Legia Varşovia (Polonia)/Dudelange (Luxemburg) - Alaşkert (Armenia)/CFR Cluj (România) 
Spartaks Jurmala (Letonia)/Suduva (Lituania) - Celtic Glasgow (Scoţia)/AEK Atena (Grecia) 
Sheriff (Moldova)/Valur (Islanda) - Qarabag (Azerbaidjan)/BATE Borisov (Belarus) 
Malmo FF (Suedia)/FC Vidi (Ungaria) - TNS FC (Ţara Galilor)/Midtjylland (Danemarca) 
Torpedo Kutaisi (Georgia)/Kukes (Albania) - Ludogoreţ (Bulgaria)/Zrinjski (Bosnia-Herţegovina) 
Sigma Olomuc (Cehia)/Kairat (Kazahstan) - FC Sevilla (Spania)/Zalgiris Vilnius (Lituania) 
Sarpsborg (Norvegia)/Rijeka (Croaţia - Pyunik (Armenia)/Maccabi Tel Aviv (Israel) 
Jagiellonia (Polonia)/La Gantoise (Belgia) - Mariupol (Ucraina)/Bordeaux (Franţa) 
Nordsjalland (Danemarca)/Partizan Belgrad (Serbia) - Besiktas (Turcia)/LASK Linz (Austria) 
Slovan Bratislava (Slovacia)/Rapid Viena (Austria) - Hajduk Split (Croaţia)/FCSB (România) 
Apollon Limassol (Cipru)/Dinamo Brest (Belarus) - Vitesse Arnhem (Olanda)/FC Basel (Elveţia) 
Glasgow Rangers (Scoţia)/Maribor (Slovenia) - FC Ufa (Rusia)/Progres Niedercom (Luxemburg) 
Hapoel Haifa (Israel)/Atalanta Bergamo (Italia) - ŢSKA Sofia (Bulgaria)/FC Copenhaga (Danemrca) 
Dynamo Minsk (Belarus)/Zenit Sankt Petersburg (Rusia) - Hibernian (Scoţia)/Molde (Norvegia) 
Trencin (Slovacia)/Feyenoord Rotterdam (Olanda) - Sturm Graz (Austria)/AEK Larnaca (Cipru) 
Genk (Belgia)/Lech Poznan (Polonia) - Spartak Subotica (Serbia)/Brondby (Danemarca) 
Olympiakos Pireu (Grecia)/FC Luzern (Elveţia) - Istanbul Basaksehir (Turcia)/Burnley (Anglia) 
Zorya Luhansk (Ucraina)/ Sporting Braga (Portugalia) - RB Leipzig (Germania)/ Universitatea Craiova (România). 

Biletul Zilei
Ponturi Pariuri
Case de Pariuri
sati