Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Europa League: Rapid a pierdut duelul de acasă cu Legia Varşovia

Europa League: Rapid a pierdut duelul de acasă cu Legia Varşovia

21 Oct 2011   •   00:18

Rapid Bucureşti a înregistrat a doua înfrângere consecutivă în grupa C din Europa League, fiind învinsă pe teren propriu de Legia Varşovia cu scorul de 1-0.

Legia a avut iniţiativa încă din primele minute, iar insistenţa polonezilor la poarta lui Coman a fost răsplătită cu un gol marcat în minutul 73 de Miroslav Radovic, care a reluat cu capul lovitura liberă executată excelent de Rybus.

Giuleştenii au avut două situaţii bune în prima repriză, prin Pancu (15), care a tras puţin peste poartă din lovitură liberă, şi Herea (19), autorul unei acţiuni frumoase, încheiată cu ofsaid la N. Grigore. Rapid a evoluat mai bine după pauză, dar ocaziile au întârziat să apară şi Legia a obţinut o victorie meritată, care o face favorită la locul doi şi la calificarea în şaisprezecimile de finală.

În cealaltă partidă, PSV Eindhoven s-a impus cu 1-0 la Hapoel Tel Aviv.