Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Argeş - Gloria Bistriţa 2-1. Bazzi semnează dubla

FC Argeş - Gloria Bistriţa 2-1. Bazzi semnează dubla

10 Mai 2009   •   19:19

FC Argeş a învins Gloria Bistriţa acasă, într-un meci considerat a fi suspect de blat, chiar dacă gazdele au dominat.
Scorul a fost deschis în minutul 17 dintr-o lovitură liberă de la 18 metri, după un fault al lui Miclauş asupra lui Tănase. Miclăuş a fost avertizat cu un cartonaş galben, iar lovitura liberă a fost transformată în gol de Bazzi.
Egalarea a venit în minutul 33, atunci când Zaharia a reluat din plonjon o minge expediată de Bejenaru, dintr-o lovitură liberă de la 40 de metri.
Prima repriză s-a încheiat cu o acţiune a lui Tănase, scăpat singur pe partea stângă. Şutul lui la colţul scurt a fost reţinut de Albuţ. Victoria a fost adusă în minutul 63, de acelaşi Bazzi, şi tot din lovitură liberă, executată peste zid, direct în vinclul porţii apărate de Albuţ.
FC Argeş: Boşneag, Poenaru, Lăcustă, Bălaşa, Stan, Năstăsie, Tameş, Bazzi, Tănase, Dulcea, Iordache
Rezerve: Coca, Ad. Voicu, Diţă, Cârstoiu, Doman, Voiculeţ, Kamara
Antrenor: Ionuţ Badea
Gloria Bistriţa: Călin Albuţ, Frăsinescu, Ciucă, Andrei Muresan, Miclăuş, Băjenaru, Coroian, Nalaţi, C. Petre, Diogo, Zaharia
Rezerve: Tătăruşanu, J. Silva, C. Păun, R. Mărginean, Borbely, Sandu Negrean, Silvăşan
Antrenor: Ovidiu Sabau