Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Braşov - Gaz Metan Mediaş 3-2. Ardelenii au avut emoţii pe finalul partidei

FC Braşov - Gaz Metan Mediaş 3-2. Ardelenii au avut emoţii pe finalul partidei

18 Apr 2010   •   21:45

FC Braşov a învins cu 3-2 Gaz Metan Mediaş, însă a avut emoţii în obţinerea celor trei puncte după ce oaspeţii au revenit de la 0-3 în prima parte a reprizei secunde.

Grigore a deschis scorul în minutul 10, din penalty, după ce Roman a fost faultat în careu, iar Sburlea a stabilit scorul primei reprize în minutul 39, cu un şut din interiorul careului. La trei minute după pauză, Hadnagy a majorat scorul la 3-0, însă oaspeţii au redus diferenţa în minutul 57, prin Alexandru Muntean, şi în minutul 77 prin Liţu, după pasa lui Muntean, astfel că ultimele minute au fost unele cu emoţii pentru braşoveni.

Poli Iaşi - Oţelul Galaţi 1-1
Într-o altă partidă disputată duminică, Politehnica Iaşi a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Oţelul Galaţi. Ochiroşii a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 32, iar Poli a egalat în minutul 52, când Badea a transformat un penalty scos tot de el.