Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui obţine în ultimele minute calificarea în semifinalele Cupei, cu Inter Curtea de Argeş

Sursa foto: burdujan
18 Noi 2009   •   20:18

Echipa lui Marius Lăcătuş a devenit a doua semifinalistă cunoscută din Cupei României, după ce a trecut cu scorul de 1-0 pe teren propriu de Internaţional Curtea de Argeş. Golul victoriei a vasluiene a fost marcat de Lucian Burdujan foarte târziu, în minutul 87, după ce echipa moldoveană presase tot meciul pentru a destabiliza o echipă care a jucat în zece oameni din minutul 42.
Prima echipă calificată în semifinalelel Cupei a devenit, marţi, FC Braşov, iar miercuri FC Vaslui a obţinut şi ea biletele pentru următoarea fază a competiţiei. Echipa lui Lăcătuş a primit o mână de ajutor din partea arbitrului în minutul 42, atunci când Matei a fost eliminat pentru un fault dur. Atunci când se părea că meciul va merge în prelungiri, FC Vaslui a reuşit golul victoriei prin Lucian Burdujan. Ex-rapidistul a înscris în minutul 87, iar Vaslui se gândeşte tot mai mult că poate depăşi performanţa de anul trecut, atingerea fazei semifinalelor.
FC Vaslui:Hăisan - Buhuş, Zubar, Farkas, Hugo Luz - Pavlovic, Genchev - Milisavljevic, Wesley, Burdujan - Temwanjera.
Rezerve: Puia, Buhăescu, Zmeu, Gerlem, Nemanja Jovanovic, Delgado, R Costin.
International Curtea de Argeş: Arcaba - G. Matei, Viera, Chiricheş, Gh. Neagu - Naser, Voiculeţ, Ciucur, C. Lazăr - C. Ionescu, Itu
Rezerve: Pantea, Băcilă, Raţiu. D Stan, Vezan, Zegrean, D Matei