Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FCM Târgu Mureş a promovat în Liga I, după 2-1 la Deva

FCM Târgu Mureş a promovat în Liga I, după 2-1 la Deva

05 Iun 2010   •   16:43

Seria a II-a a Ligii secunde şi-a aflat prima echipă care va promova la capătul sezonului. FCM Târgu Mureş a învins cu 2-1 pe Mureşul Deva, în deplasare, şi, pentru că în ultima etapă va câştiga la "masa verde" meciul cu Drobeta Turnu Severin - echipă ce s-a retras din campionat -, şi-a asigurat matematic prezenţa în Liga I.

Căpitanul Mihai Stere a reuşit o dublă în prima repriză, în vreme ce pentru gazde a marcat Furdean în minutul 90, şi înaintea ultimei etape, mureşenii sunt la egalitate de puncte cu Dacia Mioveni, 66, echipă care va sta în ultima etapă.

Dacia, care a învins sâmbătă pe FC Bihor cu 3-2, are şi ea şanse de a reveni după doi ani in Liga I, cu condiţia ca Universitatea Cluj să nu bată, în deplasare, pe Minerul Lupeni, în ultima etapă.