Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Meci spectaculos: Dinamo a bătut Sportul Studenţesc cu 5-3

Meci spectaculos: Dinamo a bătut Sportul Studenţesc cu 5-3

Sursa foto: Foto: gsp.ro
01 Aug 2010   •   23:13

Dinamo a bătut Sportul Studenţesc, după ce s-a impus la două goluri diferenţă, 5-3, în faţa Sportului Studenţesc. Acesta a fost cel mai spectaculos meci de până acum, în noul sezon al Ligii I la fotbal.

"Câinii" au deschis scorul prin Garat, care a reluat cu capul mingea centrată de Cătălin Munteanu. N'Doye a dus scorul de 2-0, în minutul 19, transformînd o lovitură de la 11 metri obţinută de  Torje.

În minutul 49, scorul a devenit 3-0. Torje a înscris după un contraatac dinamovist. Mijlocaşul  a trecut de portarul ieşit în întâmpinarea sa şi a marcat.

"Studenţii" au redus din diferenţă prin Curelea. Ciupe a pasat  la Varga, acesta a trimis la Curelea, care a împins mingea în poartă.

Aceştia sunt marcatorii celor opt goluri: Garat (14), N'Doye (19 - penalty), Torje (49), L. Ganea (69). Adrian Cristea (89), Curelea (53), T. Bălan (56), Varga (71).