Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Meciul Steaua-Dinamo întrerupt, după ce fanii au aruncat torţe în teren. Roş-albaştrii i-au bătut pe "câini" cu 2-0

Sursa foto: Foto: gsp.ro
de M.Z.    |    10 Mai 2013   •   23:20
Update 11.20 - Steaua a învins, vineri, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-0, echipa Dinamo, în derbiul etapei a XXXI-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Mansaly Boubacar, în proprie poartă, în minutul 13, şi de Cristian Tănase, în minutul 70.
_________________________________________________

Partida Dinamo - Steaua, care se joacă pe Arena Naţională din Capitală, a fost întreruptă în minutul 38, după ce suporterii dinamovişti au aruncat cu mai multe obiecte în teren - torţe, telefoane mobile, sticle cu apă,  bani şi brichete.

Arbitrul a trimis jucătorii la vestiare la scorul de 0-1 pentru Dinamo-Steaua, iar partida a fost reluată după 10 minute.

După reluarea meciului, observatorul Gheorghe Nedelescu a cerut Jandarmeriei securizarea zonei. De asemenea, crainicul stadionului a cerut fanilor să nu mai arunce obiecte în teren, atenţionând că, la o nouă acţiune de acest gen, derby-ul va fi suspendat definitiv.

Peste 900 de jandarmi asigură măsurile de ordine publică şi siguranţa spectatorilor la acest meci.