Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oltenia s-a calificat în finala Cupei UEFA a Regiunilor, unde va întâlni Castilla

22 Iun 2009   •   11:28

Echipa de Amatori a României, reprezentată de regiunea Oltenia, a izbutit calificarea în finala Cupei UEFA a Regiunilor, adică a Campionatului European rezervat echipelor de Amatori, informează site-ul oficial al Federaţiei Române de Fotbal.

Oltenia a câştigat grupa A, cu 7 puncte, după ce a învins cu 2-0 Privolzhie (Rusia), graţie golurilor marcate de Mirel Sârbu şi Adrian Marinescu, şi cu acelaşi scor regiunea Bratislava (Slovacia), prin golurile izbutite de Bogdan Preda şi Mirel Sârbu.

În ultimul joc, românii au terminat la egalitate, 1-1, cu Zagreb (Croaţia), unicul gol al echipei noastre fiind marcat de Alin Văcaru.

În clasamentul grupei, Oltenia a fost urmată de Privolzhie (6 puncte), Zagreb (4) şi Bratislava (0).

Luni, la Zapresic, în finală, Oltenia va întâlni echipa reprezentativă a regiunii spaniole Castilla, informează FRF.