Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul Galaţi a învins Sportul Studenţesc. Singurul gol al meciului, marcat de Iorga

Sursa foto: Foto: GSP.ro
23 Iul 2010   •   18:22

Gălăţenii au câştigat primul meci al Ligii I, susţinut în compania celor de la Sportul Studenţesc, cu scorul de 0-1. Golul victoriei a fost marcat în minutul 4 de Iorga. Lansat de Sergiu Costin, Iorga a scăpat singur cu portarul Sportului, pe care l-a învins cu un şut sub transversală.

În minutul 8, ?studenţii?, antrenaţi de Tybor Selymes, trec pe lângă egalare. Fundaşul Patriche a trimis pe lângă poarta o minge recentrată de Postolache.

Partida nu a fost lipsită de momente tensionate. În minutul 17, Raul Ciupe, de la Sportul Studenţesc, a fost la un pas să nu mai poată continua meciul după ce colegul său din linia defensivă, Patriche, l-a lovit cu balonul în plină figură de la câţiva metri.