Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul Galaţi învinge FC Braşov cu 1-0

Oţelul Galaţi învinge FC Braşov cu 1-0

Sursa foto: Foto: Intact Images
29 Aug 2010   •   19:57

Oţelul a învins pe teren propriu FC Braşov, cu scorul de 1-0. Scorul a fost deschis abia în minutul 90 prin Sergiu Costin care a înscris cu capul în urma unei centrări de pe partea dreaptă.

Meciul nu a fost lipsit de evenimente. FC Braşov a jucat finalul partidei cu doi oameni în minus după ce, mai întâi în minutul 70 a fost eliminat Oros pentru cumul de cartonaşe. Apoi, în minutul 75 Ad. Rusu primeşte cartonaşul roşu pentru un henţ comis pe linia portii. Pena a ratat însă penalty-ul acordat Oţelului.

Echipele de start:

FC Braşov: Mincă, Cr. Ionescu, Ad. Rusu, Oros, I. Voicu, Williams, Ilyes, D. Martiniovici, M. Cristescu, Chipciu, Hadnagy

Oţelul Galaţi: Grahovac, Rîpă, Sg. Costin, Sârghi, Sălăgeanu, Antal, I. Neagu, G. Paraschiv, Viglianti, S. Ilie, Pena