Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Pandurii - Rapid 1-1. Giuleştenii ratează primul loc

Pandurii - Rapid 1-1. Giuleştenii ratează primul loc

Sursa foto: nae manea
29 Noi 2009   •   16:29

Rapid nu a reuşit să obţină la Târgu-Jiu o victorie care ar fi dus-o pe primul loc al Ligii I. Echipa lui Nicolae Manea a fost cea care a deschis scorul, dar Pandurii lui Liviu Ciobotariu au arătat moral bun şi au revenit, refuzându-le giuleştenilor locul fruntaş al clasamentului.
Cei care au preluat conducerea pe tabelă au fost "feroviarii", prin acelaşi tânăr Ioniţă, care arată o formă excelentă în acest campionat. Atacantul a deschis scorul în minutul 21, cu un şut din întoarcere, la colţul scurt, din interiorul careului. Stanca nu a ajuns la mingea excelent plasată iar scorul era 0-1. În repriza secundă, gazdele au revenit în joc în repriza a doua, când Rusu a egalat scorul pe tabelă, în minutul 68, printr-un şut care s-a vrut, probabil, a fi centrare.
Au jucat echipele
Pandurii: 1. Stanca - 14. Popete, 18. Martinovici, 4. Chibulcutean, 29. Grecu - 8. I. Stancu (10. Hidişan '46), 16. Rusu, 5. Păcurar, 11. Lazici (17. Nalaţi '76) - 23. Raskovici (9. Tilincă '69), 23. Stromajer. Antrenor: Liviu Ciobotariu.
Rapid: 33. Bornescu - 2. Helder (13. Păun '71), 23. M. Constantin, 32. Iencsi, 19. Bozovici - 29. Buga, 6. Matici (23. Ad. Iordache '66), 20. Şt. Grigore (9. Răduţă '71), 10. Herea - 11. Ioniţă, 30. Spadacio. Antrenor: Nicolae Manea.